Tedavide temel prensip, incelmek istenen bölgeye mikro inceliğe sahip olan iğne uçlarıyla yararlı ilaçlar enjekte etmektir. Yağ hücrelerindeki içeriğin azaltılması ve yağ yakımının hızlandırılması için uygulanan bu yöntemin insan vücuduna herhangi bir zararı yoktur. Çok düşük dozda ilaç kullanıldığından yan etki kabul görmez ve özellikle karaciğer ve böbrek yetmezliği rahatsızlığı olan hastalarda bile güvenle uygulanabilmektedir. Tek yan etkisi nadiren oluşabilen alerjilerdir.

Mezoterapinin hedefi kan ve lenf hareketlerini düzenleyerek vücudumuzda bulunan yağ hücrelerine etki ederek yok eder. Mezoterapi uygulamasında ilaçlar mikro enjeksiyon tekniği uygulanarak bölgenin 1-6 mm derinliğine ve aralıklarla enjekte edilmektedir.

Bu enjekte işleminde konulan ilaçlar kan dolaşımını sağlamaktadır. Mezoterapi uygulamasının ardından asitliiçeceklerin içilmemesi gerekir. Yağlı bölgenin incelmesi sonucunda sarkma olmaması, tam aksine sıkılaşma ve toparlanarak şekillenme görülmesidir.

Mezoterapi ve bölgesel zayıflama da etki, yağ hücrelerindeki bileşiklerin parçalanmasından sorumlu lipoz enziminin aktivitesini arttırmaktır. Yağ yakımı arttırkça daha çabuk incelme ve toparlanma sağlanır. Uygun bir diyetle beraber sürdürülürse çok daha etkili ve kalıcı sonuçlar elde edilir.

Fazla kilolar veya bölgesel yağlanmalarından şikayetçi olanlar için kurtarıcı bir çözümdür. Sebebi ise ağrısız, kısa süren ve normal yaşantısına hemen dönülebilen başarılı bir uygulama olmasındandır.

Bacaklar, kollar, ve karın bölgesinde uygulanabilen mezoterapi, zor kilolardan kısa ve pratik yoldan kurtulmayı sağlar.

Alan tedavisi olarak ta bilinen bu yöntemde hazırlanan ilaç karışımları küçük dozlarda bölgesel olarak uygulanır. İnce uçlu enjeksiyonlar sayesinde derinin orta tabakasındaki kılcal damar uçlarına ulaşılır, orada ki dolaşımın hızlanması sağlanmış olur.

Belirli bir bölgede toplanmış yağ hücreleri özelliğini kaybetmiş, içinde su toplayan ve sertleşen dokular halini alırlar. Mezoterapi ile bölgesel incelme uygulamasında yağ eritici, dolaşım düzenleyici karışımlar enjekte edilir. Böylece  yapısı bozulmuş yağ hücreleri  düzelmiş kan dolaşımı ve canlanmış lenfatik sistem sayesinde parçalanıp atılır. Bölge, fazlalık yağ hücrelerinden fiziksel olarak arınmış ve temizlenmiş olur.

Bunun için de hastaya ortalama 8 seanslık bir tedavi planı çıkarılır. Tek başına mezoterapi yapılması çoğunlukla yeterli olmaz. Bu yüzden hastaya mezoterapi protokolunun haricinde diyet tedavisi önerilmesi çok daha yararlı olacaktır. Tabi ki bütün tedavi  protokollerinde olduğu gibi hastanın egzersiz yapması da önerilir. Bu sayede bölgeden uzaklaşan yağların bıkaktığı boşluk kendini SARKMA şeklinde göstermemiş olur. Aslında mezoterapinin kendisinde bile bu risk büyük ölçüde düşüktür. Yine de egzersiz ile bölgenin sıkılaştırılması daha fazla önerilmektedir.

Özellikle hızlı kilo vermek niyetinde olan hastaların tekbaşına diyet ile bunu başarmaları bir çok yan etkinin ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Hızlı verilen kilolar özellikle karın bölgesi ve kollarda sarkmalara neden olur. Mezoterapi bu riski minimuma indirmek için son derece etkili tıbbi bir tedavidir.

 

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

Mezoterapi Tedavisiclose-link
Hemen Ara
Yol Tarifi