Saçların sağlığı pek çok etkene bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Saç sağlığı gerekli bakımlar yapılmadığında kolaylıkla bozulabilen bir yapıya sahiptir. Saç dökülmesi hem kadın hem de erkeklerin sık bir şekilde yaşadığı problemler arasında gösterilmektedir. Özellikle genetik faktörlere bağlı olarak erkeklerde saç dökülmesini belli bir yaş aralığında çok sık olarak yaşanmaktadır.

Saç dökülmesi sadece genetik faktörlere bağlı olarak gerçekleşmez. Özellikle duşa girdiğinizde saçlarınızın büyük bir öbek halinde ellerinizin arasından gittiğini görebilirsiniz. Bu durum sağlıksız bir saçın göstergesidir ve herkes bu durumu yaşayabilir. Saç dökülmesi ile karşılaşan insanlar bu durum karşısında panikleyebilir. Çünkü saç dökülmesi önlem alınmadığında ileride kellik sorununa neden olmaktadır.

Saç sağlığı neden bozulur?

Saç sağlığının bozulması için pek çok etken olabilir. Stres, kullanılan şampuanla ülkesindeki kimyasallar, hava kirliliği, direk güneş ışınları, hormonal bozukluklar, kullanılan ilaçlar, beslenme şekliniz ve saçların şekil verilmesi adına yüksek ısıya maruz bırakılması sağlığını bozabilir. Bu durumlara bir de genetik faktörler eklendiğinden saç sağlığının bozulması oldukça kolay bir hal almaktadır. Artık bu durum karşısında bilmediğiniz ürünleri kullanmanızda ya da paniklemenize gerek kalmadan kalıcı bir çözüm bulabilirsiniz. Mezoterapi uygulaması sayesinde saçlarınız sağlığına kavuşarak dökülmekten kurtulmaktadır.

Saç Mezoterapisi uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

Saçların sağlığına kavuşması önemli işlemlerden bir tanesi saç mezoterapisidir. Bu uygulama sayesinde saç kökleri beslenerek saçın ihtiyaç oldu maddeler saç köklerini verilmektedir. Saç mezoterapisi uygulaması sayesinde canlı, gür ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç mezoterapisi hekimler tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. Saç mezoterapisi yaptırmaya karar verdiğinizde uzman hekimlerimiz saç derinizi ve saç köklerinizi muayene ederek uygulama hakkında sizlere bilgi vermektedir. Mezoterapi işlemi mezoterapi tabancası ile gerçekleştirilir. Mezoterapi tabancası ucunda mikro boyutlarda iğneler bulunan bir alettir. Bu alet sayesinde saçlarınıza ilaç enjekte edilmektedir. Saçlarınız enjekte edilen ilaçların içerisinde aminoasit, vitamin, mineral ve yararlı besinler bulunmaktadır. Enjekte işlemi sonrasında bu maddeler saç derinize nüfuz ederek saç köklerinizi beslemektedir.

Saç mezoterapisi işlemi birkaç seans halinde gerçekleşen bir işlemdir. Saçlarınız muayene edilmeden kaç seans uygulama yapılacağının söylenmesi doğru olmaz. En doğru seans sayısı muayene sonrası hekiminiz tarafından sizlere söylenecektir. İlk seans uygulamasından sonra bile saç kökleriniz de gözle görülür sonuçlar ortaya çıkacaktır. Saç dökülmesine kalıcı bir çözüm istiyorsanız hekiminizin size söylediği kadar uygulama ile en kalıcı sonucu alabilirsiniz.

Mezoterapi uygulamasının fiyatları nedir?

Mezoterapi uygulaması fiyatı alacağınız seans sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Herkesi aynı fiyata söylemek doğru değildir. Muayene sonrasında hekiminiz size doğru fiyatlandırma listesini gösterecektir.

 

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

Mezoterapi Tedavisiclose-link
Hemen Ara
Yol Tarifi