İnsanların cildi bağlı dış etkenlerden dolayı daha fazla yorulabilir. Yorulan cilt ise tepki olarak canlılığını yitirerek daha mat bir görüntüye bürünür ve sarkmalar kırışıklıklar oluşmaya başlar. Şehir hayatında günlük çalışma temposu insanları yormaktadır. Düzensiz beslenme, solaryum kullananlar, direk güneş ışınlarına maruz kalma, kimyasal ürünleri yüzde uygulama, sigara ve alkol tüketme gibi nedenler cildin yıpranmasına sebep olur. Yaşlanan ciltte kırışma ve gerginliğini kaybetmesi söz konusu olabilir. İşte bu gibi nedenlerle yıpranan cilde mezolifting uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama son derece etkilidir ve düzenli uygulama sonrasında cilt eski gerginliğini ve tazeliğini geri kazanır.

Kişiler cildini koruyamayıp yaşlanmaya yenik düştüğünde cildinizde yaşlılık belirtisi izler gözle görülür hale gelmektedir. Bu izler belirgin kırışıklıklar ve sarkmalar şeklinde kendini göstermektedir. Cilt yaşlanmaya başladığında eski canlı görüntüsünü kaybeder ve artık elastik olmayan bir yapıya ulaşır. Bu durum ise yaşlanma belirtilerinde tamamen açık olduğu anlamına gelmektedir. Kişiler aynaya bakıp izleri gördüğünde son derece üzgün olabilir. Ama artık bu problemler ile başa çıkmaları mümkündür. Mezolifting uygulaması sayesinde cildinizin gençleşmesine şahit olacaksınız.

Mezolifting uygulaması nedir?

Ciltte yaşlanmaya bağlı kaybolan nem, elastiklik ve taze görüntünün tekrar elde edilmesi için yapılan bir işlemdir. Herkes cildin gençleşmesi için pek çok kozmetik ürün ile cildine müdahale etmeye çalışır. Fakat gerçek bir çözüm arayışına girdiğinizde mezolifting uygulaması son derece önemli verimler alabileceğiniz bir işlemdir. Dışarıdan görünen ciltlerimizin altında başka deri katmanları da bulunmaktadır. Stratum adı verilen tabaka cildin en üstteki tabakasını besleyen bir tabakadır. Yapılan bu uygulama sayesinde en alt tabaka inerek cildin en derinden beslenmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde uygulama sayesinde yapılan işlem daha uzun süreli kalıcılığını korumaktadır.

Mezolifting uygulamasında cildinize faydalı olması için bir takım ilaçlar enjekte edilir. Hazırlanan bu karışım ilaçların içerisinde doktorunuzun muayenesinden sonra cildinize faydalı olacak aminoasit, vitamin, mineral ve besleyici maddeler bulunmaktadır. Dışarıdan özel olarak bu maddeler ile beslenen cilt yenilenmeye başlar. Cildin yenilenmesi ilk olarak nem dengesinin sağlanması ile başlar. Daha sonra yapılan işlem ile beraber yüzünüzdeki gerginlik artar ve kırışıklıklar azalmaya başlar. Bu işlem genellikle yüz bölgesinde tercih edilir. Yüz bölgesinin dışında vücudunuzda dekolte bölgesine de bu uygulama sıklıkla yapılmaktadır. Çünkü yüzünüzde oluşan bu deformasyonlar aynı şekilde dekolte bölgesinde de oluşmaktadır.

Mezoterapi tabancası ile yapılan bu işlem yaklaşık 15 dakika kadar sürer. Kişiler ikinci seanstan sonra gözde görülür sonuçlar almaya başlar.

 

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

Mezoterapi Tedavisiclose-link
Hemen Ara
Yol Tarifi