Yüksek Memnuniyet Oranı

Mezoterapi alanında tecrübeli hekim kadromuz ile emin ellerdesiniz. 100% e yakın memnuniyet oranı.

Planlama

Muayenenizin ardından size en uygun tedavi yöntemi, doktorumuz tarafından detaylı olarak size bildirilmektedir.

Detaylı Muayene Fırsatı

Merkezimizde detaylı muayene olarak, uygulanacak en uygun tedavi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ücretlendirme

Mezoterapi operasyonunun ücreti yapılan detaylı muayene sonrası uygulanacak tedaviye göre verilecektir.

Tecrübeli Hekim Kadromuz

Plastik cerrahlarından oluşan mezoterapi doktorlarımız ile size en etkili ve kesin tedaviyi sunuyoruz.

7/24 İletişim

Bize İletişim numaralarımızdan istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bizi Tanımak İster Misiniz?

Dr Hamid Aydın başkanlığında 1994 yılında Kuşadası’nda başlatılan sağlık hizmetleri bugün İstanbul’da Estetistanbul Tıp Merkezi çatısı altında devam etmektedir. Kurumumuz başta Saç Sağlığı ve Saç Ekimi olmak üzere Estetik Plastik Cerrahi, Dermatoloji, Dâhiliye, Genel Cerrahi, Çocuk Hastalıkları, Akupunktur ve Fitoterapi branşlarında hizmet vermektedir.
Estetistanbul Tıp Merkezinin lokomotif hizmetleri Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi’dir. Türkiye ve Dünyada haklı bir üne sahip olan kurumumuz başta Hollanda, Almanya, İtalya, Arap Ülkeleri olmak üzere neredeyse bütün dünyadan saç ekimi ve plastik cerrahi hastası kabul etmektedir.
Başhekimlik görevini Dr. Hamid Aydın’ın yaptığı Estetistanbul Tıp Merkezi’nde Genel Koordinatörlük görevini Şennur Aydın, Saç Sağlığı ve Saç Ekimi Koordinatörlüğünü Dr. Reşat Arpacı, Plastik Cerrahi Koordinatörlüğünü Dr. Gökhan Haytoğlu yürütmektedir.

Tecrübeli doktor kadromuzdan mezoterapi randevusu almak için

Hizmetlerimiz

Prp Nedir Kimlere Yapılmalıdır?

PRP tedavisi son yılların en çok merak edilen konularından biri. Özellikle saç dökülme şikayeti olanlar ve yüz bölgesinden memnun kalmamayanlar PRP Tedavisini en fazla tercih eden hasta gruplarındır. PRP, trombositten zengin plazma anlamına gelir ve PLATELLET RICH PLASMA nın kısaltmasıdır.

Çatlak, Yanık ve Yara Tedavisi

Gebelik esnasında oluşan çatlaklar başta olmak üzere bütün cilt çatlakları, yara ve yanıkların tedavisi artık büyük oranda mümkün. Uzun yıllar bu tür şikayetler için hemen hemen yapacak bir şey yoktur.

Selülitlere Tıbbi Çözüm Mezoterapi

Selülit hormonal ve dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir sorundur, bir hastalık değildir. Kadınların vücudunun değişik yerlerinde oluşur ve estetik açıdan görüntüyü etkiler.

Mezoterapi İle Zayıflayın

Fazla kilolar veya bölgesel yağlanmalarından şikayetçi olanlar için kurtarıcı bir çözümdür. Sebebi ise ağrısız, kısa süren ve normal yaşantısına hemen dönülebilen başarılı bir uygulama olmasındandır.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi; vitamin, aminoasit, mineral, enzim ve bazı ilaçların karışım haline getirilerek deri veya yağ dokusunun altına enjekte edilme işlemidir. Bu sayede istenilen bölgeye hızlı şekilde ulaşılır ve verimlilik arttırılmış olur.

Birçok alanda uygulanan mezoterapi 1950’li yıllarda Fransa’ da geliştirilen ve 1980’li yıllarda Fransız Tıp Akademisi tarafından kabul gören tıbbi bir uygulamadır. Bu yüzden mezoterapiyi yeni bir tedavi biçimi olarak görmemek gerekir. Çünkü yeni tedaviler henüz etkinlikleri kanıtlanmadığından ötürü deneysel çalışma gibi görülebilir. Oysa mezoterapi yıllardan beri güvenle kullanılan bir tedavi yöntemi olup bugün dünyada ortalama 26 bin hekim tarafından çeşitli alanlarda uygulanmaktadır.

Ülkemizde bu uygulamayı Medikal Estetik Hekimliği Sertifikası olan doktorlar başta olmak üzere Dermatologlar ve mezoterapi eğitimi almış doktorlar gerçekleştirebilmektedirler.

Nerelerde Kullanılır?

Mezoterapi medikal estetiğin bir çok alanında kullanılmakla birlikte en çok saç dökülmesinin tedavisinde, zayıflama, selülit tedavisi, mezolifting ve bölgesel ağrıların giderilmesinde kullanılır. Bunların haricinde kullanım alanları tabi ki mevcuttur ama sınırlı olan bu alanlar daha az sayıda hekim tarafından tercih edilmektedir.

Nasıl Yapılır?

Mezoterapi, Mezoterapi Tabancası ile yapılır. Birkaç aşamadan ibaret olan bu uygulamanın elle yapılan aşamaları da vardır. Yapılan bölgeye göre bu aşamalar daha uzun veya kısa sürebilir.

  1. Önce bölgenin ağrı hissedilmemesi için uyuşturulması gerekir. Bu bir krem yardımı ile olabildiği gibi, bir iğne yardımı ile veya ozonlanmış sıcak su buharı ile de yapılabilir.
  2. İlaçsız olarak bölgenin taranması ikinci bir aşamadır ve bu süre zarfında çoklu iğneleme yapılır ancak herhangi bir ilaç verilmez. Bir bakıma bölgenin uygulama için hazır hale getirildiği aşamadır.
  3. İlacın uygulandığı aşama üçüncü aşamadır. Bunda iğneleme sayısı daha düşüktür. Bu aşamada bölgeye ihtiyaç duyulan ilaçlar enjekte edilir.
  4. İğneli uygulamadan sonra bölgeye bazı kürler yüzeyel olarak sürülür ve işlem bu şekilde tamamlanır.

Kaç Seans Sürer?

Mezoterapi seanslar halinde yapılır. Hastalığın şiddeti ve yaygınlığına göre seans sayısı değişebilir. Örneğin saç dökülmesinde saç mezoterapisi 4 seans olarak planlanırken zayıflama tedavilerinde bu seanslar 12 ye kadar çıkabilmektedir.

Ağrı Olur mu?

Mezoterapi uygun şartlarda yapıldığı takdirde neredeyse ağrı duyulmayan bir işlemdir. Ancak bunun için yukardaki işlemlerdeki şartların yerine getirilmesi ve gerekli uygulamaların yapılması şarttır. İlk seans hastanın uyum göstermeye başladığı seans olduğu için nisbeten biraz daha zor olabilir ancak bundan sonraki seanslarda hasta tedaviye alıştığı için çok kolay geçmektedir.

Tecrübeli doktor kadromuzdan mezoterapi randevusu almak için

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

Mezoterapi Tedavisiclose-link
Hemen Ara
Yol Tarifi